Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodix Bilişim- İnternet Hizmetleri- Hosting
#1
Hosting Nedir? Hosting Çeşitleri Nelerdir?
Kişilere ait web siteleri sayfalarının kesinti yapmadan internet üzerinde yayınlanmasını sağlayan, web sunucular ile oluşmuş bir web sitesi yayınlama işlemidir.
Web Hosting
İnternet üzerinden bir yazı paylaşmak veya bir ürün satışa sunmak isterseniz bunun için de hosting hizmetine çok ihtiyaç duyacaksınız.
Bu hizmet ile sayfanızın hızlı olması ve sayfanıza olacak olası saldırıların önüne geçerek kaliteli veri merkezleri tarafından korunursunuz.
Hosting hesabınız olmadan sitenizi web üzerinden yayınlamanız pek de mümkün değildir.
Hosting hizmeti sayesinde web siteler her yerden her saatte erişilebilir hale gelmektedir. Bu da bir çok kişi için fazlasıyla avantaj oluşturur.
Hosting hizmeti satın alırken sitenin güvenli olmasına ve bu hizmetin de sizin için faydalı olacağı hakkında çok dikkatli hareket etmeniz gerekiyor.
 
Radyo Hosting:
Bu hosting hizmeti sayesinde internet üzerinden radyo yayını yapabilirsiniz. Radyo hosting, web hosting gibi bir fiziksel sunucu üzerinde bulundurur. İnternet üzerinden canlı yayın yapmanıza yardımcı olan programlar ile de  radyo yayını yapabilirsiniz.
 
Bu paketleri alırken dikkat edeceğiniz bilgiler, dinleyici limiti, trafik ve auto dj özelliğidir. Bunlara dikkat ederek paket satın almanız sizin yararınıza olacaktır.
Dinleyici limiti anlık olarak radyonuzu kaç kişinin dinleyeceğini belirtir. Dinleyici limitini aşma durumunda diğer gelen kullanıcılar radyonuzu dinleyemez. 
Trafik oranı ise aylık kullanacağınız hat miktarını söyler. Burada dikkat etmemiz gereken nokta trafik oranının size yeterli gelip gelmemesidir.
Auto DJ özelliği ise radyo paketlerinin önemli bir özelliğidir. Radyonuzun 7/24 yayın yapması için kesinlikle Auto DJ olması gerekir. Verilen hosting paketine istediğiniz şarkılar yüklenir ve bu şarkılar sırası ile çalmaya başlar. Bu sayede radyo da sürekli aktif halde olur.
VPS (Virtual Private Server) Hosting:
Fiziksel bir sunucunun birden fazla bağımsız sanal makineye bölünmesi ile oluşan bu türde her VPS aynı makine içindeki alanı paylaşan diğer hesaplardan bağımsız bir şekilde çalışır. Amaç da zaten tam olarak budur. 
Tek bir VPS sunucusu, çok sayıda web sitesini bünyesinde barındırabilir bu da çok büyük bir avantajdır.
VPS hosting kullanarak, sadece rakip sitelerden korunmak değil, aynı zamanda istediğiniz güvenlik protokollerini uygulayarak sitenizin güvenliğini kendi istekleriniz doğrultusunda artırabilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi