Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van kombi servisi
#1
Kombi Bakımı
Öncelikle kombi bakımı nasıl yapılır kısaca bir tanıtım yapacak olursak yılda 1 kez yaptırması gerekli olan bu işlem bu iş de uzman kişiler tarafından yapılması uygun görülüyor. Bu bakımı  yaptırarak kombinizin hem çıkacak olan olası arızanın önüne geçmiş olun hem de enerji tasarruf ederek daha az fatura ödeyin. Van kombi servisi bu iş de alanında uzmanlaşmış, işinin ehli kişiler ile çalışarak bakım yaptırmanız konusunda size güven verir. İçiniz rahat bir şekilde bu işlemi yaptırabilirsiniz.
Kombi bakımında yapılacak olan ilk adım, kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Bunun ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantılarına bakılır ve kombinin içi açılıp tozlanma olmuşsa bu tozlar temizlenir. Kombide olan su boşaltılır, brülör temizliği yapılır sonrasında ise yanma hazinesinin temizliği yapılır. 
Belirttiğimiz üzere bu işlemi Kombi Servisi tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır. Çok da yüksek bir ücreti olmayan bu işlemi düşük bir bütçe ayırarak halledebilirsiniz.
Kombi bakımını aksatmanız durumunda, kombinin ömrü kısalır ve kombinizde birtakım arızalar oluşabilir. Bu işlemi aksatmamanızın sizin yararınıza olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bu sayede fatura ödemelerinde de yüksek rakamlar ödemek zorunda kalmayacaksınız.
 
Petek Temizleme
Petek temizleme işleminde uzmanlarımızdan aldığımız bilgiye göre birkaç şey söyleyecek olursak;
Dış tarafı için, Öncelikle elektrik süpürgesi yardımı ile peteğin arkasında  ve aralarında kalan toz ve biriken kirler süpürge ile alınır.
 Peteklerin kenarları açılarak uzun bir sopa tarzı bir nesne yardımı ile ucuna bez takılarak petekler temizlenir.
Çok ıslak sayılmayacak bir bez ile petekler silinir. Daha sonra kuru bir bezle temizlenen peteklerin paslanmaması için kurulama işlemi yapılır.
İç temizliğine gelirsek de, öncelikli olarak kombinizi kapatın.
Kombideki su  giriş panolarında bulunan filtreyi sökerek deterjan koyduğunuz bir kabın içinde bu filtreyi biraz bekletin.
- Petek içine hortum ile  su verilerek temizleme işlemi başlar. Yeterince temizlendiğinden emin olduktan sonra petekler yerlerine takılır.
- Petekler  vanası kapatıldıktan sonra havaları alınır. Bu işlemin sırası ile yapılması önemli olup kombinin arıza yapmasının da önüne geçer. Van Petek Temizleme  bu iş için uzman kişiler ile çalışarak size güvenilir ve maliyeti olmayan bir temizlik sunarak hem cebinize hem de kombinizin bakımına katkı sağlar.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi